مستر کارت فیزیکی قابل شارژ

با خرید یک مستر کارت تراول ، شما در واقع یک مستر کارت Prepaid‌ خواهید داشت که می‌توانید به وسیله آن از وب‌سایت‌های خارجی خرید کنید، در سفرهای خارجی پول خریدها را از POS فروشگاه‌ها بپردازید و از دستگاه‌های ATM در کشورهای دیگر پول دریافت کنید.

این مستر کارت با قابلیت شارژ مجدد و امکان شارژ روزانه تا مبلغ ۵۰۰۰ دلار امکانات منحصر به فردی در اختیار صاحب کارت قرار می‌دهد. هم اکنون شما می‌توانید به راحتی و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب از همین صفحه کارت خود را با مبلغ دلخواهتان سفارش بدهید.

مستر کارت فیزیکی قابل شارژ
مبلغ قابل سفارش برای مستر کارت‌ Travel چه مقدار است و با چه ارزی در دسترس قرار می‌گیرند؟

برای داشتن این مستر کارت که با ارز دلار در دسترس شما قرار می‌گیرد، موجودی حساب آن باید حداقل ۱۰۰ دلار باشد. بنابراین کم‌ترین مبلغ قابل سفارش برای آن ۱۰۰ دلار خواهد بود. همچنین برای هر سال مبلغی معادل ۱۲ دلار هزینه نگهداری این کارت است.

 

آیا با این کارت می‌توان از وب‌سایت‌ها یا مراکزی که با ارزی به جز دلار خدمات می‌دهند، خرید کرد؟

بله، شما می‌توانید خرید خود را با هر ارز مرجعی به انجام برسانید. فقط برای خرید با ارزهایی غیر از دلار شما باید هزینه تبدیل ارز مستر کارت را که معادل 2.5 درصد ارزش خرید می‌باشد، پرداخت کنید. بنابراین باید پیش از اقدام به خرید بررسی کنید که مبلغ موجودی کارت شما پس از تبدیل ارز و در نظر گرفتن این درصد، برای خرید کافی باشد. در غیر این صورت خرید شما مورد قبول واقع نمی‌شود و یک هزینه 0.5 دلاری هم بابت تراکنش ناموفق از حساب شما کسر خواهد شد.

 

مستر کارت Travel را تا چند بار می‌توان شارژ کرد؟

این مستر کارت قابلیت شارژ مجدد نامحدود دارد و شما می‌توانید به دفعات آن را شارژ کنید. البته درباره موجودی کارت محدودیت وجود دارد و حداکثر مبلغ موجود در آ‌ن نمی‌تواند بیش از ۵۰۰۰ دلار باشد. شما می‌توانید روزانه کارت خود را بین ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار شارژ کنید. محدودیت شارژ سالانه کارت هم ۳۰.۰۰۰ دلار است.

 

چه محدودیت‌های برای خرج کردن موجودی کارت وجود دارد ؟

برای استفاده از موجودی مستر کارت تراول هیچ سقف تراکنشی مشخص نشده است. شما حتی می‌توانید تمام موجودی کارت را در یک روز خرج کنید. تنها برای میزان برداشت روزانه از ATM، سقف ۵۰۰ دلار ، هفتگی 2000 دلار و ماهیانه 5000 دلار محدودیت تعیین شده است. همچنین توجه داشته باشید که برداشت پول از ATM برای شما 3.95 دلار کارمزد به همراه دارد.

 

در چه مواردی می‌توان از این کارت استفاده کرد؟

مستر کارت تراول تقریبا در هر فروشگاه آنلاین یا فیزیکی که از درگاه مستر کارت پشتیبانی می‌کنند قابل استفاده است. همچنین شما می‌توانید از ATMهایی که سیستم MasterCard را پشتیبانی می‌کنند در هر نقطه از دنیا پول دریافت کنید. در برخی موارد ممکن است برای خریدهای آنلاین، وب‌سایت مورد نظر شما از این نوع کارت پشتیبانی نکند. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به خرید مستر کارت برای این منظور، با وب‌سایت مورد نظر این مطلب را در میان بگذارید و از پذیرفته شدن آن اطمینان حاصل کنید.

 

موارد استفاده از Travel مستر کارت:

استفاده برای تبلیغات در گوگل ادوردز

پشتیبانی از پرداخت‌های Subscription که به صورت دوره‌ای هستند

ثبت نام در آزمون‌های تافل ، آیلتس و GRE

خرید نرم افزارها و بازی‌های موبایل از فروشگاه‌های اپل ، سامسونگ و …

خرید کالا از وب‌سایت‌هایی مثل Alibaba, eBay, Amazonو …

خرید سرور از دیتاسنترهایی مانند Hetzner و RedStation که فقط از کارت اعتباری پشتیبانی می‌کنند

رزرو آنلاین هتل و خرید بلیت پروازهای خارجی

وریفای کردن اکثر حساب‌های اینترنتی مثل Paypal, Payza, Moneybookers

دریافت پول از اکثر ATMها در کشورهای خارجی که از MasterCard پشتیبانی می‌کنند

خرید از اکثر POS های فروشگاهی در کشورهای مختلف

 

آیا کارت‌های صادر شده قابلیت اینترنت بانک دارند ؟

بله، این کارت همراه با اطلاعات دسترسی به پنل کاربری مخصوص، که به نام خودتان است به شما ارائه می‌شود. شما با مراجعه به صفحه مخصوص اینترنت بانک، می‌توانید تمام جزئیات تراکنش‌ها و میزان موجودی کارت را مشاهده کنید. همچنین امکان freeze و unfreeze کردن کارت هم برای شما از این پنل در دسترس است.

 

مدت اعتبار این مستر کارت چقدر است ؟

مستر کارت‌ تراول معادل ۲۴ ماه اعتبار دارد. برای استفاده از این کارت‌ها به تاریخ انقضایی که روی آن نوشته شده دقت کنید. البته پس از انقضای کارت، شما ۳ ماه فرصت دارید تا نسبت به انتقال موجودی آن به کارتی دیگر از همین نوع اقدام کنید.

 

در صورت گم شدن کارت چه کاری از دست من ساخته است؟

به محض گم شدن کارت وارد پنل کاربری مستر کارت خود شده و آن را Freeze کنید. با این کار امکان هر نوع تراکنش از طریق آن کارت لغو می‌شود و دیگر حتی اگر کارت شما توسط فرد دیگری پیدا شود، نمی‌تواند از موجودی داخل آن استفاده کند.

هزینه صدور مجدد کارت معادل ۲۵ دلار است که در صورت درخواست از حساب شما کم می‌شود.

 

چگونه می‌توان این کارت‌ها را تهیه کرد؟

برای خرید مستر کارت‌ تراول از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، می‌توانید از دکمه ثبت سفارش در همین صفحه استفاده کنید. با فشردن این دکمه پس از طی چند مرحله ساده، سفارش شما برای دریافت مستر کارت با مبلغ دلخواهتان به ثبت می‌رسد.